سمینار آموزش محصولات میکروزد با تدریس آقای مرتضایی فر در بیمارستان بوعلی سینا خرمدره با حضور ۵۰ نفر از پرسنل خدماتی، بهداشت محیط، کنترل عفونت و تکنسین‌های اتاق عمل برگزار شد.

به درخواست سرکار خانم منصور، مسئول کنترل عفونت بیمارستان بوعلی سینای خرم دره از توابع استان زنجان، سمینار آموزشی به منظور معرفی محصولات Microzed در بخش پزشکی در سالن آمفی تئاتر بیمارستان مذکور با سخنرانی آقای مرتضایی فر به مدت یک ساعت و سی دقیقه برگزار شد. بیش از ۵۰ نفر در این سمینار شرکت کردند که بخش اعظمی از تکنسین‌های اطاق عمل، پرستارها، سوپروایزرهای آموزشی و خدمات بودند.

لازم به ذکر است که در جریان برگزاری سمینار، اطلاعات آماری در خصوص هزینه ناشی از عفونت‌های بیمارستانی در آمریکا با رقم ۹/۸ میلیارد دلار طبق منبع CDDEP : The Center For Disease Dynamics, Economics & Policy ارائه گردید، که هدف از بیان آن نشان دادن اهمیت بالای موضوع در محاسبه آن، میزان هزینه‌های ناشی از درمان، اشغال تخت‌های بیمارستانی، افزایش تعداد پرسنلی مبتلا در معرض عفونت و … را نشان می‌داد. در ادامه بحث پوستر Break the chains of infection سازمان بهداشت جهانی(WHO) مورد بررسی و آموزش قرار گرفت که در آن به بهداشت فردی و ایمن سازی پرسنل مقیم، پاکسازی و شستشو و ضدعفونی‌کردن محیط و کنترل‌های پیشگرانه توضیح داده شد.

پس از بیان طبقه بندی ابزار بحرانی، نیمه بحرانی و غیر بحرانی و مکانیزم پاکسازی هر کدام طبقه بندی ضدعفونی‌کننده‌های High Level, Intermediate Level, Low Level شرح داده شد و سپس از چرخه شستشوی دست به همراه تست چالشی ضدعفونی آن با دستگاه آشکار ساز آلودگی آموزش مراحل ۸ گانه ضدعفونی به صورت کارگاهی آموزش داده شد. مراحل ۸ گانه پاکسازی و ضدعفونی آندوسکوپ برای بالا بردن کنترل عفونت در این دستگاه‌ها بیان گردید و در ادامه با توجه به حضور پرسنل خدماتی برای آموزش مراحل پاکسازی کف سالن‌ها و ضدعفونی آن شرح داده شد. مسئولین محلول ساز در خصوص مراحل رقیق سازی اصول آن آب‌های قابل استفاده و شستشوی ظرف‌های محلول سازی با محلول‌های آنزیماتیکی آموزش‌های لازم را به صورت کاربردی در غالب کارگاه دریافت کردند.